Kuidas saada kuuldeaparaati?

Kui on tekkinud kahtlus kuulmisseisundi kohta:
- ei reageerita teatud helidele, küsimusi tuleb sageli korrata (valdavalt lapsed ja õpilased);
- teise inimese kõne ei ole arusaadav;
- uksekella või telefonihelin pole enam kuuldav;
- teleri- ja raadio helitugevust peab keerama normaalsest valjemaks;
- asjaajamine pangas, ametiasutuses, arsti juures on raskendatud,
siis tuleks pöörduda oma perearsti poole, kes vajadusel suunab kõrvaarsti või teiste eriarstide juurde.

 

Arstliku läbivaatuse ja esmase uuringu põhjal annab arst saatekirja. Kui on kindlaks tehtud kuuldeaparaadi või mõne teise kuulmisabivahendi vajadus ja seda on taotlejal õigus saada soodustingimustel (lapsed kuni 18-aasta vanuseni, tööealised - kuulmislangusega 30 db ja enam, invaliidsusgrupiga inimesed ja pensionärid), siis antakse arsti poolt veel tõend isikliku abivahendi kaardi saamiseks elukoha sotsiaalabi(hoolekande)osakonnast. Selle kaardi alusel on võimalik registreerida teid teenindava haigla või polikliiniku kõrvaarsti juurde või kuuldeaparaadi firmasse määratud kuuldeaparaadi kättesaamiseks. Kaasas peab olema isikut tõendav dokument ja raha oma osaluse maksmiseks (10 - 50 % abivahendi maksumusest)

 

NB! Tuleb arvestada , et kuuldeaparaatide saamisel on tekkinud järjekorrad! Täpsemat infot saate teid teenindavast kuuldeaparaadi firmast või vaegkuuljate organisatsioonist. Nendes maakondades, kus puuduvad kõrvaarstid , tuleb alustada kuulmisabi saamist ikkagi perearstist, kes määrab lahenduse.

 

NB! Alates 1. juulist 2009. aastast on suitsuandurid kohustuslikud igas kodus!

Tulekahju tagajärjed on hävitavad, kuid neid on võimalik ennetada. Suitsuandur on odavaim elupäästja tuleõnnetuse korral! Suitsuandur aitab avastada tulekahju selle varases staadiumis ja päästab sellega ka elusid.

Seoses sellega on Tervise Abi OÜ laiendanud oma tootevalikut Taani firma GN ReSound spetsiaalsete Lynx häiresüsteemidega vaegkuulajatele.

Sinna hulkakuuluvad Lynx suitsuandur, Lynx MiniVib randme vastuvõtja, Lynx vibrapadi, Lynx valgusindikaator, Lynx vibranett äratuskell, Lynx võimendi, Lynx helivõimendi, Lynx telefonivõimendi, Lynx lapsealarm, Lynx uksekellanupp, Lynx TX-1 saatja.

Tervise Abi OÜ on kooskõlastanud pakutavate toodete sobivuse vaegkuulajatele Sotsiaalministeeriumi ja Päästeametiga.

 

 

kodulehe tegemine